Proect Contro
Ви тут:  / Політика / «Досить жити без світла». Росія почала психологічну спецоперацію із закликами виходити на протести через відключення електроенергії

«Досить жити без світла». Росія почала психологічну спецоперацію із закликами виходити на протести через відключення електроенергії

В російських-телеграм каналах, а також у фейсбуці та вайбер-групах 18 листопада почали розповсюджувати заклики до протестів через відключення світла

Як пише телеграм-канал «Політ технолога+»,  російські телеграм-канали поширюють картинки та заклики (перекладені на українську мову) проти влади, зокрема президента Зеленського, звинувачуючи  її у «відключені світла». Деякі російські телеграм-канали публікують інструкції, як діяти — аби спробувати спровокувати масові протести проти влади. Гасла, які поширюють, часто рифмовані, та закликають людей до спротиву. Основний меседж — «українська влада винна в тому, що в людей немає електроенергії».


Раніше про появу дезінформаційних меседжів також повідомило «Укренерго». «У засобах масової інформації та соцмережах поширюється інформація, що нібито Україна експортує надлишкову електроенергію до країн ЄС», — йдеться в повідомлені підприємства. І нагадує, що Україна перестала експортувати електроенергію відразу ж після першої масованої атаки Росії на  українську енергосистему, тобто 11 жовтня.

Окрім неправдивих повідомлень про експорт електроенергії в  будинкових чатах, зокрема одеських, невідомі користувачі поширюють  меседжі ,  що  Одеса зараз без світла через те, що електроенергію спрямовують в західні області України, чим намагаються  реанімувати старий пропагандистський меседж про «сорти українців», та підсилити напругу в суспільстві. На це звернув увагу речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

«Трохи про енергетичну сферу, але під іншим кутом. Чітко простежується робота інформаційно-психологічних спецоперацій Росії. І це вже підтверджено фактами. Тому що, наприклад, у будинкових чатиках з’являються невідомі люди, які починають підштовхувати мешканців до протиправних дій. Я дуже вдячний тим людям, які направляють свої звернення до чат-боту. І ремонтні бригади одеських електромереж до вас виїжджають. А ось інше — чітко простежується робота російських ІПСО. Судячи з атаки ботів, судячи з закликів», — заявив Братчук.

18  та 19 листопада  в Одесі відбулася малочисельна акція протесту проти відключення світла. Десяток людей ходили по пішохідних переходах, заважаючи руху транспорту. На одному з відео чутно, як одна жінка кричить: «ХХ сторіччя, а ми четверту добу без світла».

Братчук також повідомив, що СБУ провела роз’яснювальну роботу з тими, хто поширював  заклики до протестів. А також заявив, що ситуація в Одесі контрольована, і місто повертається до відключення світла за графіком.

Гала Скляревська

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Яким буде наступ росіян?

Яким буде наступ росіян?

РФ хоче сформувати нову хвилю наступу, закидавши нас добривами, тому що це виявилось ефективнішим, ніж залітати БТГрами
Ордер МУС нашел своего «героя»

Ордер МУС нашел своего «героя»

Путина сцапали на незаконной депортации детей, которых без согласия родителей и органов опеки и попечительства принудительно вывозили на российскую территорию