Proect Contro
Ви тут:  / Політика / Київ увійшов у пастку «діалогової платформи»

Київ увійшов у пастку «діалогової платформи»

Як ми і попереджали, Рєзніков та Єрмак продовжують тягнути тему «консультаційної ради».

Від сьогодні в роботі політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі беруть участь так звані «представники спільноти переселенців».

Мова йде про блогерів Дениса Казанського, Сергія Гармаша, а також лідера «луганського земляцтва» Вадима Горана та відомого луганського лікаря Константина Лібстера.

Українська сторона заперечує, що це «прямий діалог» з ОРДЛО і створення «консультаційної ради», у той же час російські окупаційні адміністраціі говорять про початок «прямих консультацій».

Як би Єрмак з Рєзніковим, а тепер і ці «представники переселенців», не виправдовували їх присутність в політичній підгрупі ТКГ, Київ фактично сам увійшов у пастку «діалогової платформи», яка легітимізовує окупаційні адміністрації та виводить Росію з категорії «сторони конфлікту — сторони учасника ТКГ» в статус «особливого посередника».

Попри те, що поки не зрозуміло в якому статусі в політичній підгрупі перебувають «переселенці», можна очікувати досить швидку їх інституалізацію.

Вже кілька міжнародних організацій, які займаються миротворчою тематикою, анонсували на кінець літа івенти «дипломатії другого плану», в яких візьмуть участь «експерти з двох сторін (від Києва та ОРДЛО), залучені до переговорного процесу у Мінську».

У цьому контексті важливо зазначити, що прізвища учасників-переселенців не грають жодної ролі, як і їхні «політичні переконання».


Історія з «діалоговою платформою», як би її не називав Рєзніков чи Казанський, є «пасткою 22», де будь-який крок української сторони є втратами та поступками ворогу. Це питання системне, а не персоналій.

Я розумію, що деяким колегам стало затісно в ніші блогерів і захотілося спробувати себе у великій політиці, але участь у такій сумнівній справі як «прямий діалог» з окупаційними адміністраціями не додасть до карми, скоріше навпаки.

Виталий Кулик

 

Представник Донбасу на переговорах ТКГ журналіст Денис Казанський розповів про те, як відбулася вчорашня відеоконференція.

Коментар він залишив на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що переговори мали тривати з 9:00 до 13:00, але російська сторона запізнилася й включилася майже на 40 хвилин пізніше. За його словами, у представників РФ таке буває регулярно.

Представники угрупувань так званих ЛДНР на появу нових представників від Луганської та Донецької областей «відреагували нервово, хамили, намагалися провокувати перепалки, але до цього всі були готові, тому відреагували спокійно».

Представник ОРЛО Родіон Мірошник кілька разів називав учасників від Донбасу «представниками консультативної ради», на що модератор конференції П’єр Морель підкреслив, що консультативна рада не створювалася.

А ось представник РФ протесту проти появи переселенців в українській делегації не висловлював.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )