Proect Contro
Ви тут:  / Наука і техніка / В Україні відзвітували про етап модернізації радіотелескопу РТ-32

В Україні відзвітували про етап модернізації радіотелескопу РТ-32

Науково-виробниче підприємство (НВП) «Сатурн» відзвітувало про виконання робіт з модернізації радіотелескопу РТ-32

23 грудня 2021 року комісія у складі представників Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ), Київського ПГЗ, ДКА заслухала звіт про виконання 3-го етапу контракту 2021 року з модернізації радіотелескопу РТ-32, що в місті Золочів Львівської області, повідомили на сайті центру.

«Головний конструктор підприємства «Сатурн» Володимир Чміль доповідав про проведені роботи у нинішньому році. Він, зокрема, сказав, що вирішено питання передачі замовнику інформації зі швидкістю до 10 Гігабіт в секунду та виготовлені необхідні блоки Х-діапазону, які будуть змонтовані і запущені у першому півріччі наступного року», – йдеться у повідомленні.

Над модернізацією РТ-32, окрім НВП «Сатурн», працювали: Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я.Усикова НАНУ, Радіоастрономічний інститут НАНУ, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.


Під час доповіді, заступник начальника НЦУВКЗ з розвитку та випробування Анатолій Поіхало зазначив, що радіотелескоп РТ-32 дає можливість фахівцям Радіоастрономічного інституту проводити необхідні фундаментальні наукові дослідження Всесвіту.

Національна академія наук України визнала РТ-32 серед десяти найбільших наукових досягнень минулого року.

Роботи над модернізацією радіотелескопу РТ-32 планується завершити до кінця наступного року. «Хочеться сподіватися, що нам не завадить та ситуація, що склалася на підприємстві», – сказав голова правління НВП «Сатурн» Владислав Чміль.

«Усі виконані цьогоріч роботи Науково-виробничим підприємством «Сатурн» комісія прийняла. 3-х діапазонний радіотелескоп РТ-32 працює, виконуючи завдання Національного центру управління та випробувань космічних засобів, Державного космічного агентства та НАНУ, досліджуючи Всесвіт», – підсумували у НЦУВКЗ.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Орбан. Підміна Путіна

Орбан. Підміна Путіна

Роль Орбана у ЄС – позиція опонента європейських цінностей, який із ЄС іти не збирається, але створює навколо себе «іншу…
Что американцы думают об антиолигархическом законе Зеленского

Что американцы думают об антиолигархическом законе Зеленского

США устали наблюдать, как Зеленский и его миньоны плодят в Украине коррупцию чудовищных объемов и активно помогают обогащению Коломойского