Proect Contro
Ви тут:  / Наука і техніка / В Україні відзвітували про етап модернізації радіотелескопу РТ-32

В Україні відзвітували про етап модернізації радіотелескопу РТ-32

Науково-виробниче підприємство (НВП) «Сатурн» відзвітувало про виконання робіт з модернізації радіотелескопу РТ-32

23 грудня 2021 року комісія у складі представників Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ), Київського ПГЗ, ДКА заслухала звіт про виконання 3-го етапу контракту 2021 року з модернізації радіотелескопу РТ-32, що в місті Золочів Львівської області, повідомили на сайті центру.

«Головний конструктор підприємства «Сатурн» Володимир Чміль доповідав про проведені роботи у нинішньому році. Він, зокрема, сказав, що вирішено питання передачі замовнику інформації зі швидкістю до 10 Гігабіт в секунду та виготовлені необхідні блоки Х-діапазону, які будуть змонтовані і запущені у першому півріччі наступного року», – йдеться у повідомленні.

Над модернізацією РТ-32, окрім НВП «Сатурн», працювали: Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я.Усикова НАНУ, Радіоастрономічний інститут НАНУ, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.


Під час доповіді, заступник начальника НЦУВКЗ з розвитку та випробування Анатолій Поіхало зазначив, що радіотелескоп РТ-32 дає можливість фахівцям Радіоастрономічного інституту проводити необхідні фундаментальні наукові дослідження Всесвіту.

Національна академія наук України визнала РТ-32 серед десяти найбільших наукових досягнень минулого року.

Роботи над модернізацією радіотелескопу РТ-32 планується завершити до кінця наступного року. «Хочеться сподіватися, що нам не завадить та ситуація, що склалася на підприємстві», – сказав голова правління НВП «Сатурн» Владислав Чміль.

«Усі виконані цьогоріч роботи Науково-виробничим підприємством «Сатурн» комісія прийняла. 3-х діапазонний радіотелескоп РТ-32 працює, виконуючи завдання Національного центру управління та випробувань космічних засобів, Державного космічного агентства та НАНУ, досліджуючи Всесвіт», – підсумували у НЦУВКЗ.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )