Proect Contro
Ви тут:  / Історія / Автоматон «Еуфонія»

Автоматон «Еуфонія»

Цікава машина, була створена німецьким іммігрантом Джозефом Фабером в 1845 році.

Автоматон «Еуфонія», який міг імітувати людську мову шляхом відсмоктування повітря через сильфон, що мав спеціальні пластини і штучний язик — жіночий голос при цьому звучав «дивно, примарно і монотонно», міг виконати «God Save The Queen» і бути запрограмованим за допомогою системи клапанів на синтез будь-якої європейської мови.

На розробку пристрою Фабер витратив понад двадцять п’ять років життя. Натискаючи клавіші на клавіші, оператор утворював звуки, які роздмухували сильфони, що змушували механічний рот відкриватися, механічний язик підніматися і механічні губи рухатися.
Зазвичай автоматон виставлявся з жіночої маскою, яка закривала механічний рот, язик і щелепу. В описі Еуфоніі, американський вчений XIX століття Джозеф Генрі пояснив, що шістнадцять важелів або клавіш, як і на фортепіано, проектують шістнадцять елементарних звуків, за допомогою яких «кожне слово на всіх європейських мовах може бути чітко сказано». «Механізм машини такий же, як і у людських органів мови, але деякі частини замінені струнами і важелями замість сухожилків і м’язів».


Фабер будував грандіозні плани щодо «Еуфоніі» — наприклад, він мріяв, щоб систему використовували для озвучування текстів телеграм. Але їй судилося залишитися лише цікавою іграшкою, так як голова з якої лунають монотонні звуки викликала ефект «зловісної долини». Люди не бажали розміщувати у себе в будинках неприємний людиноподібний об’єкт.

Після смерті винахідника машина дісталася його племіннику — Йосипу Фаберу. Будучи механіком по професії, він вніс в її конструкцію ряд технічних удосконалень і продовжив роботу дядька, демонструючи систему в різних європейських країнах.

Звуки, які лунали із синтезатора, були грубі, монотонні і не завжди схожі на справжню людську мову. Але незважаючи на невдалу реалізацію у вигляді голови, цей механізм вважається одним з найбільш вдалих приладів-синтезаторів. Він вплинув на розвиток синтезаторів мови в XX столітті.

Оригінальна версія машини збереглася до наших днів. До 1906 року вона перебувала у Віденському університеті музики і виконавського мистецтва. Потім вона перейшла в руки фахівців з Німецького музею в Мюнхені, де стоїть і досі.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Где остановится война

Где остановится война

Должна ли Украина быть вооружена настолько, чтобы воевать на территории РФ? Должна ли война закончиться полным поражением путинского режима?
Позиция Украины в создании новой глобальной системы безопасности

Позиция Украины в создании новой глобальной системы безопасности

Утратив шанс победить в войне, путин все еще надеется добиться своих целей в мире