Proect Contro
Ви тут:  / Історія / ХАДІ-9: Невиїзний рекордсмен

ХАДІ-9: Невиїзний рекордсмен

Лабораторія спортивних автомобілів Харківського автодорожнього інституту (ЛСА ХАДІ) створила чимало цікавих проектів, що випередили час.

Серед унікальних авто особливо виділяється ХАДІ-9, адже це найшвидший український автомобіль усіх часів.

ХАДІ-9 почали створювати в 1969 році з однією метою – побити світовий рекорд швидкості. Для цього його оснастили реактивним двигуном РД-9БФ від винищувача МіГ-19 тягою 3800 кгс.

Реактивний автомобіль ХАДІ-9 вагою 2,5 тонни виглядав дуже незвично і більше нагадував літак без крил. Стріловидний триколісний болід повинен був розігнатись до 1200 км/год, що істотно перевищувало всі рекорди реактивних авто тих років (967-1014 км/год).


Досягти такої швидкості збиралися в два етапи. Спочатку планували розігнати автомобіль до 700-800 км/год, а потім поступово збільшити швидкість.

Випробування ХАДІ-9 проводили на аеродромах Чугуєва і Волгограда, а також по дну висохлого солоного озера Баскунчак. Однак траси були занадто короткими, а тому більше 400-500 км/год ХАДІ-9 не розвинув.

В СРСР просто не виявилося траси відповідної довжини, а за кордон ХАДІ-9 не випустили. Реальні можливості авто так і залишилися невідомими.

Пізніше ХАДІ-9 експонували на ВДНГ в Москві, а також зняли у фільмі «Швидкість». До наших днів реактивне авто не дожило, адже сіль з Баскунчака спровокувала корозію, яка і знищила кузов боліда.

Відео: Кадри з фільму «Швидкість» 1983р.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )