Proect Contro
Ви тут:  / Історія / Навіщо в роки Другої світової війни фермери розмальовували своїх корів білими смужками

Навіщо в роки Другої світової війни фермери розмальовували своїх корів білими смужками

Це був якийсь дієвий метод боротьби чи жарт над противниками?

Друга Світова війна стала однією з найдраматичніших подій світової історії.

Проте, в ті тривожні роки відбувалося і чимало відверто дивних речей. Наприклад, з самого початку війни у Великобританії всю велику рогату худобу стали фарбувати білою фарбою. Як правило наносилося кілька об’ємних білих смужок на кожен з боків корови. Навіщо це робилося?

У роки Другої світової війни Великобританія піддавалася регулярним авіанальотам німецької авіації. Бомбардування і нальоти штурмовиків завдавали великої шкоди і що ще важливіше створювали те, що у військовій справі називає «турбуючі втрати» — атаками, які навіть якщо не завдають безпосередньої шкоди, то сковують війська противника або суспільне життя і промисловість. Само собою, британці брали активні заходи з протидії німецькій авіації.

Щоб протидіяти цьому, практикувалися регулярні відключення світла після настання темряви. Необхідно це було у тому числі для того, щоб німецька розвідувальна авіація не могла орієнтуватися вночі по світлу комунікацій і населених пунктів. Більш того, заборона на включення світла поширювався навіть на фари автомобілів.


При цьому автомобільний рух, особливо на дорогах між населеними пунктами, звичайно ж, не припинявся в темний час доби. У першу чергу тому, що британці активно переганяли по ночах військову техніку з особовим складом та припасами.

І тут виникали проблеми. Однією з таких проблем стали корови, які блукали між пасовищами. Вони нерідко виходили на дорогу і потрапляли під колеса. У таких ДТП гинула не лише дорогоцінна худоба, але й люди.

В результаті влада випустила нове розпорядження. Всі пішоходи в темний час доби повинні були мати у себе на одязі білу пов’язку, хустку або хоча б газету. На машини треба було наносити білі смуги з метою підвищення їх помітності в непроглядній темряві. Це ж правило поширювалося і на велику рогату худобу і коней.

На їхніх боках стали малювати об’ємні білі смуги, які допомагали помітити тварину навіть без фар.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Как в древности делали операции без наркоза?

Как в древности делали операции без наркоза?

Иногда для обезболивания использовались методы, которые сегодня могут показаться нам дикими. Например, перед операцией ударяли пациента по голове, чтобы он…
Чорний часник – нові  ласощі українців

Чорний часник – нові ласощі українців

Чорний часник виглядає як незвичайні мармеладні цукерки. Це просто величезна перевага для мам, які не можуть змусити своїх дітей з’їсти…