Proect Contro
Ви тут:  / Наука і техніка / Новітня українська РСЗВ «Буревій» пройшла вогневі випробування

Новітня українська РСЗВ «Буревій» пройшла вогневі випробування

РСЗВ «Буревій» створена на ДП «Шепетівський ремонтний завод»

Шепетівський ремонтний завод, відповідно до спільного рішення з Міноборони, провів випробування новітньої реактивної системи залпового вогню «Буревій». Ця система розглядається, як заміна застарілим РСЗВ «Ураган», які знаходяться на озброєнні Збройних Сил України.

Вогневі випробування цієї нової РСЗВ, що днями пройшли на одному з військових полігонів.

РСЗВ «Буревій» виконаний у калібрі 220-мм та може використовувати всі наявні реактивні снаряди для «Урагану», а також нові, зі збільшеною з 35 до 65 км дальністю знищення цілей, які розробляються КБ «Південне» у рамках програми «Тайфун-2»

«Буревій» виконано на шасі від Tatra

Нова реактивна система від «Шепетівського ремонтного заводу» оснащена цифровою системою управління вогню, включно із системою обміну інформацією на полі боя. Це дозволяє включити «Буревій» у єдиний розвідувально-ударний контур, коли інформація від засобів розвідки, на кшталт БПЛА, у режимі он-лайн передається на засоби ураження. Це мінімізує до лічених хвилин час від виявлення цілей до їх знищення.

«Випробування «Буревію» проходять у максимальний взаємодії з Міноборони, яке зацікавлено у цій машині. Концептуальний підхід у її створенні: максимальна цифровізація, збільшення дальності стрільби, мобільності, а також комфорту та безпеки військових. Нами повністю розроблено та виготовлено весь пакет направляючих та систему наведення. Вони інтегровані на нове високопрохідне шасі, яке надалі буде оснащено повністю броньованою кабіною», — заявив Олег Турінський, директор ДП «Шепетівський ремонтний завод».

«Буревій» оснащено сучасними цифровими системами

«Буревій» розміщено на високопрохідному шасі Т815-7Т3RC1 від чеської Tatra з колісною формулою 8х8. Вона належить до останнього покоління військового транспорту цієї компанії та відрізняється надвисоким рівнем прохідності, максимальною швидкістю понад 100 км/год, рівнем економічності та ергономічності.


«Для Міністерства оборони одним із головних пріоритетів є якісне оновлення Збройних Сил України. Зокрема й у питанні далекобійних артилерійських систем, які мають не тільки розширювати дальність дії, але і розміщуватись на сучасних надійних мобільних платформах. Наразі, велика частка таких систем у Збройних Силах України все ще розміщено на застарілих радянських машинах, які вже вичерпують свої ресурси.

Враховуючи те, що попри велику кількість замовлень для українського війська «Кременчуцький автомобільний завод» зараз знаходиться у процедурі банкрутства, ми маємо знайти альтернативу. У випадку проходження «Буревієм» всіх необхідних випробувань, буде розглянуто питання переходу ЗСУ на нові колісні платформи, які відповідають всім вимогам країн-членів НАТО, з подальшою локалізацією їх виробництва в Україні», — повідомив Defense Express заступник міністра оборони України, Олександр Миронюк.

Штатна транспортно-заряджаюча машина «Урагану» — ЗИЛ-135. Ці машини давно потребують заміни

Маємо зазначити, що зараз такі системи, як «Град», «Ураган», «Смерч», а також «Вільха», розміщено на платформах «Урал», ЗИЛ та МАЗ, які були розроблені у 60-70-х роках та не виробляються в Україні. Фактично зараз оборонно-промисловий комплекс України та самі ЗСУ здатні лише підтримувати їх у працездатному стані.

Водночас єдиний вітчизняний виробник вантажних автомобілів — КрАЗ, що знаходиться у приватній власності та почав процедуру банкрутства. За весь 2020 рік він зміг реалізувати лише 29 машин. Зараз його майно виставлено на продаж Фондом гарантування вкладів.

Олег Катков

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Вторжение будет

Вторжение будет

Россия практически исчерпала потенциал мягких средств войны. Поэтому вопрос жестких средств - лишь вопрос времени
Где проходят границы России?

Где проходят границы России?

Федерализм в России лишь ширма для авторитарной диктатуры. Точно так же было и в СССР