Proect Contro
Ви тут:  / Аналітика / Росія знову погрожує. Яким повинен бути план Б?

Росія знову погрожує. Яким повинен бути план Б?

Росія знову погрожує. Яким повинен бути план Б?

Свіжі заяви агресора вустами Гризлова: Росія виступає категорично проти будь-яких змін до Мінських угод і погрожує Україні “непоправними наслідками”.

Росія не віддасть Україні контроль над Державним кордоном – спочатку “особий статус” у Конституції, повна й безумовна амністія, вибори в ОРДЛО за присутності російських військ і техніки, і лише потім питання кордону (тобто ніколи).

Також ми знаємо, що Росія на окупованих територіях продовжує масово і за спрощеною процедурою видавати свої паспорти – скоро громадяни України залишаться там у меншості, якщо вже не залишилися.

Настрої мешканців ОРДЛО нам також відомі: понад дві третини підтримують Росію і своє майбутнє пов’язують з Росією – не з Україною. І не Росію – Україну там вважає агресором переважна більшість населення. Тож кого, куди і навіщо українська влада хоче прискорено реінтегрувати за таких умов? І чим для України обернулася б така реінтеграція? Думаю, наслідки всім зрозумілі й вони невтішні.

Подібними заявами Росія прямим текстом, вже вкотре, дає усім, в тч Зеленському, зрозуміти: позиції і наміри сторін – несумісні, абсолютно протилежні. Для тих, хто ще чогось очікував від Мінську й ТКГ, теж має бути ясно: в осяжній перспективі всі переговори в будь-яких форматах – будуть безрезультатними.


Що далі робити? Оскільки план А, який Україна в ході переговорів намагалася реалізувати протягом 5+ років, виявився безперспективним, значить, настав час задіяти план Б. Що в план Б заклала українська влада, мені невідомо. Знаю, що там має бути. Як мінімум:

1 – визнання ОРДЛО окупованими територіями (окремим Законом);
2 – розбудова повноцінного Державного кордону вздовж лінії зіткнення, закритого для переміщення людей і вантажів, крім окремих випадків з гуманітарних мотивів;
3 – зміцнення оборонних рубежів вздовж нової лінії Державного кордону;
4 – всім українцям, хто не хоче жити під окупантом – надається можливість протягом трьох місяців виїхати на вільну українську територію; держава має допомогти цим людям з розміщенням і працевлаштуванням;
5 – надалі Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за життя на окупованих територіях тих людей, які вирішать там залишитися, в тч за виплату ім пенсій і соціальної допомоги, за постачання води і електроенергії;
6 – проведення інтенсивних переговорів із зарубіжними партнерами і міжнародними організаціями з метою отримання їхньої допомоги для додаткового фінансування п.п. 2,3,4;
7 – пріоритетний розвиток власної армії і власної економіки для зміцнення обороноздатності й підвищення стандартів життя на вільній українській території.

Думаю, є розуміння, що жити за планом Б нам з Вами доведеться не рік і не п’ять років – напевно кілька десятиліть. Бо реінтеграція окупованих територій зараз, на умовах Росії, по суті знищила б Україну і є неприпустимою. Тож наберімося терпіння і сил.

Анатолій Гриценко

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Как Кремль создавал замороженные конфликты

Как Кремль создавал замороженные конфликты

17 марта 1991 года состоялся референдум, на котором за сохранение СССР проголосовали девять союзных республик. Не голосовали Литва, Эстония, Латвия,…
Крюківський завод показав поїзд метро з наскрізними вагонами

Крюківський завод показав поїзд метро з наскрізними вагонами

Крюківський вагонобудівний завод показав проєкт поїзда метро з наскрізними вагонами Крюківський вагонобудівний завод (КВБЗ) показав проєкт поїзда метро з наскрізними…