Proect Contro
Ви тут:  / Наука і техніка / В Україні вироблятимуть ядерне паливо, яке замінить російське на європейському ринку

В Україні вироблятимуть ядерне паливо, яке замінить російське на європейському ринку

В Україні вироблятимуть ядерне паливо для вітчизняних атомних енергоблоків, а згодом і для експорту до інших країн, зокрема європейських

Про заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Зазначається, що на виробничій лінії українського підприємства вироблятимуться тепловидільні збірки ядерних реакторів атомних електростанцій.

У 2023 році планується завершити ліцензування і вийти на промислове виробництво хвостовиків, а 2024 року — на промислове виробництво голівок для паливних касет.

Зазначені компоненти будуть використовуватись для виробництва ядерного палива для потреб «Енергоатома» на підприємстві Westinghouse в місті Вестерос у Швеції.


За словами Галущенка, нині в Європі працюють 17 блоків ВВЕР-440, які поки що не мають альтернативи російському паливу.

«На жаль, багато європейських країн залишаються залежними від російських ядерних технологій. Водночас Україна, відмовившись від російського ядерного палива, перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse. Здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія. І в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для цих країн», — заявив міністр.

У свою чергу президент «Енергоатома» Петро Котін додав, що за планом на створення власної лінії з виробництва ядерного палива підприємство планує вийти за три роки.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Три роки Зеленського

Три роки Зеленського

Найбільшим здобутком Зеленського є його невтручання у дії військових
Херсонское отторжение

Херсонское отторжение

Как ранее показали эпизоды изгнания российских многонациональных военных преступников из-под Киева и из Харьковской области, россияне способны только гадить, разрушать,…