Proect Contro
Ви тут:  / Історія / Як з’явилося перше колесо

Як з’явилося перше колесо

Одним з найбільших відкриттів в історії людства був винахід КОЛЕСА.

Найстародавніше колесо було знайдено саме на території Месопотамії, його вік оцінюють у 55 століть. На шумерській пікто-грамі 5–4 тисячоліть, вперше було зображено подібність воза – санки на колесах. При розкопках шумерського м.Ура знайдено зображення колісних повозок на мозаїчному панно. На прапорі урських царів за 3400 р. до н.е. можна бачити, що колеса військових колісниць виготовлені із цільного шматка дерева. Такі суцільні ко-леса жорстко скріплялись з віссю та обертались разом з нею.

Колесо в своєму первинному вигляді було покликане служити для заміни тертя ковзання тертям кочення при транспортуванні габаритних і важких вантажів. Вважається, що праобразом колеса стали катанки – стовбури дерев, що підкладалися під важкі вантажі при їхньому перетаскуванні з місця на місце.

Можливо, тоді й були зроблені перші спостереження над властивостями обертових тіл: якщо колода-катанка з якоїсь причини в центрі була тоншою, ніж по краях, вона пересувалася під вантажем більш рівномірно і вантаж не заносило убік.


Помітивши це, люди стали навмисне об-палювати середину колод так, щоб середня частина ставала тоншою, а бічні залишалися незмінними. Згодом, у ході подальших удосконалень, від цільної колоди залишилися тільки два вали на його кінцях, а між ними з’явилася вісь. Пізніше вали (колеса) стали виготовляти окремо, а потім жорстко скріплювати між собою. Ймовірно, так було відкрите колесо та з’явився перший візок.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

С кем воюют русские?

С кем воюют русские?

Российские солдаты встречаясь в бою с украинцами искренне считают, что это не украинцы. Это - натовцы
Чи визнає Москва ЛДНР

Чи визнає Москва ЛДНР

Якщо переговори між США та Росією виявляться провальними, Москва може визнати незалежність так званих «ЛНР» та «ДНР