Proect Contro
Ви тут:  / Аналітика / Проблема “російського світу” для України надовго

Проблема “російського світу” для України надовго

Днями мав маленьку дискусію у ФБ з тими, хто наполегливо, “хоробро” так стверджує, що їхня рідна мова – російська.

Кумедність цієї “хоробрості” у тому, що ніхто їм не заважає і не забороняє спілкуватися російською будь-де і будь-коли, окрім випадків, коли це стосується публічної сфери відносин: державних чиновників чи продавців товарів та послуг – з україномовними громадянами. В усіх інших випадках російськомовні громадяни можуть спілкуватися російською без жодних обмежень. Тоді в чому проблема?

Зовсім нещодавно Сурков доволі відверто зазначав, що там де російська мова, там і “російський світ”. Але, де “російський світ”, там і територія Російської імперії.

При цьому варто пам’ятати, всюди і завжди, де “російський світ”, там насильство, вбивства, терор по відношенню до громадян, повне приниження їхньої людської гідності, нищення навколишнього середовища.

Протягом декількох століть всюди одні ті самі наслідки появи будь-де “російського світу”. Хоча б з цих міркувань з надривом розповідати про рідну російську мову – це значить кликати “російський світ” у свій дім з усіма його звичками та традиціями.

Пригадуєте, як одна маріупольська панянка, палка шанувальниця “російського світу” у 2014 році бігала і закликали Путіна ввести російські війська у Маріуполь. Завершилось це тим, що російські війська ракетами з “Градів” розстріляли мирні житлові райони Маріуполя, вбивши і цю шанувальницю “російського світу”.

Саме тому «російській світ» кликати не варто, ніде і нікому, хто любить власну країну, а не «російський світ». Бо він без вагань вбиває і тих, хто його кличе у свій дім.

Ми розуміємо, про що каже Сурков. Він лише озвучує позицію нинішньої російського влади і того самого «російського світу».
Питання у відвертій міфології про утиски російської мови. Насправді, де б українські громадяни не були, спілкуючись російською, у магазинах, сфері послуг, в держорганах, вони отримають відповідь. У чому тоді «тиск на російську мову»? У когось є проблема з отримання інформації російською із ЗМІ? Чи немає можливості читати книжки російською, чи дивитись кіно російською? Насправді, теж такої проблеми немає.

Особливо з урахуванням вільного доступу до Інтернет ЗМІ та інших інформаційних ресурсів, у тому числі з того самого “російського світу”.


Правда, досвід свідчить, що майже усі ці “плакальники” про утиски російської мови книжок не читають. Незалежно від того, якою мовою вони надруковані. Вони більше шанувальники “Сватів”, “Кварталу 95” та інших таких самих дебілізуючих шоу та серіалів.

Варто також зазначити, що білінгвізм, який характерний для України, дає опосередковані можливості для кращого підтримання розумових здібностей. Бо потенційно, людина, яка чує та цілком сприймає дві та більше мов, точно більш розвинена, ніж людина, яка обмежена лише однією мовою. Просто мозок краще працює.

Проблема, насправді, у тому, що у нас значна частина українських громадян щиро відчувають себе частиною “російського світу”. Багато з них родом з російської глибинки. Їхні діди, батьки чи вони самі колись переселились в Україну. Особливо багато таких було після Голодомору та після Другої світової війни. Для них Україна була частиною “російського світу”.

І вони не приховують свого бажання, щоби в Україні знову був цей “російський світ”, з “величною Російською імперію”.

Але тут виникає протиріччя, яке розв’язати неможливо. Мільйони людей не хочуть в Україні “російського світу”, бо розуміють, що він несе за собою.

Тому, ті, хто так хоче “російського світу”, можуть зібратися і поїхати жити там, де він є. Зараз це зробити напрочуд легко. Але для цих панів та панянок, які з таким надривом розповідають про свою російськомовність та обмеження їхніх прав в Україні, щиро вважають, що там де вони, там і має бути “російський світ”. І це стосується далеко не тільки України. Їх можна побачити у країнах Балтії, Німеччині чи на Брайтон-Біч. Вони не бажають вчити мови держави, в якій вони почали жити. Їм дуже важко даються навички слідувати та поважати правила та традиції тієї країни, де вони мешкають. Вони хочуть щоби і там був їхній “російській світ”.

Це вже проблема ментальна цих представників “російського світу”.
На жаль, для України ця проблема надовго. Бо цей “російський світ”, з маренням про велич Російської імперії, яка насправді є лише “Верхньою Вольтою тільки з ракетами та ядерними бомбами” нікуди не зникне і після смерті Путіна. І ментальність цих представників “російського світу” ще століття не зміниться, отруюючи все навколо себе, навіть після повної руйнації Російської імперії.

Борис Кушнірук

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Від «антифашистська спецоперація» до «священна війна»

Від «антифашистська спецоперація» до «священна війна»

Визнати що їх масово знищують ті самі українці над якими вони глузували останні сто років, яких розраховували розігнати в три…
Цунамі над головою Єрмака

Цунамі над головою Єрмака

Прізвище очільника ОП вже давно для українців є токсичним, народ затаївши подих чекає чим все закінчиться