Proect Contro
Ви тут:  / Політика / Якої деолігархізації вам ще не вистачає?

Якої деолігархізації вам ще не вистачає?

Тільки за останній рік тільки наша організація витратила тільки на судовий збір за позовами про зобов’язання АМКУ розпочати розслідування проти тієї чи іншої монополії олігархів – більше 100 тис.грн.

Вдумайтесь:

  1. Зеленський ніби бореться з олігархами та їх монополіями
  2. В цей же час АМКУ Зеленського відмовляється навіть розглядати заяви проти монополій: Ахметова, Коломойського, Пінчука, Фірташа та інших чарівних людей.
  3. Громадянське суспільство, щоб змусити АМКУ бодай розглянути заяву проти олігарха, іде до суду, сплачує судових збір, проходить десятки судових засідань.
  4. І навіть коли суд таки визнає бездіяльність АМКУ незаконною та зобов’язує орган розглянути заяву, АМКУ платить бюджетні кошти за апеляцію та відстоює в судах вищих інстанцій своє право не нападати на олігархів.

Кажете закону не вистачає? Закон є.

Антитрастові українські закони, порівняно з іншими, доволі непогані для чиновників, які дійсно налаштовані працювати та захищати конкуренцію, а не олігархічні імперії. Просто ні у самого Зеленського, ні у його ставлеників в АМКУ немає такої мети – знищити монополію та запроваджувати рівні правила.

Тільки за заявами «Ліги антитрасту» за два роки АМКУ Зеленського міг суттєво зменшити розміри як монополій олігархів, так і їх статків у Форбс. Не кажучи вже про можливість знищити консенсус чотирьох олігархічних медіа груп на телеринку, за допомогою якого вони досі тримають в своїх руках головний пульт управління країною.

Ось наші дії лише за останній час:


Ми не віримо жодному слову президента про деолігархізацію, справедливість та рівні правила. Бо кожного дня ми бачимо офіційні документи підписані його людьми, в яких написано кардинально зворотнє. Та читаємо їх рішення, де вони докладаючи чималих зусиль захищають олігархів від розслідувань, штрафів, примусових поділів та відшкодування шкоди.

До речі, законодавча ініціатива, яку зараз найактивніше просуває АМКУ, та заради якої не дуже схильна до публічності голова Комітету написала цілу колонку – це скасування права споживачів на відшкодування шкоди в подвійному розмірі зі зловживаючих монополістів.

Скасування інструменту, яким пишалися в США. Який там вважають другим фактором після примусового поділу, що допоміг розібратися з їх олігархами. Який тривалий час в Україні повноцінно не працював через штучний недопуск АМКУ споживачів до процесу. І замість того, щоб прибрати бар‘єри та дати можливість потерпілим отримувати компенсацію з олігархів та карати їх гривнею, АМКУ Зеленського вбиває повністю цю норму.

З такими захисниками олігархам ще довго можна не турбуватися. Щонайменш поки Зеленський на Банковій.

Агія Загребельська
(співзасновниця “Ліги антитрасту”, держуповноважена АМКУ у 2015-2019 рр.)

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )