Proect Contro
Ви тут:  / Наука і техніка / У Миколаєві розробили новий десантний катер для ВМС України

У Миколаєві розробили новий десантний катер для ВМС України

ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування”, яке входить до складу ДК “Укроборонпром”, оприлюднило дані про новий проєкт десантного катера, що здатний перевозити й десантувати на узбережжя не тільки піхоту, а й одразу кілька одиниць важкої бронетехніки.

Таке судно, на відміну від “закритих” малих катерів типу БДШК “Кентавр-ЛК” чи нещодавно представленого алюмінієвого “Пелікану” при порівняно невеликих розмірах та тоннажності може транспортувати два п’ятдесятитонних танки або три БТР-4Е.

Новий катер може вважатися подальшим розвитком відомого радянського проєкту 1176 (за функціоналом), єдиним представником якого у Військово-морських силах України є десантний катер L434 “Сватове” (ВМФ РФ наразі експлуатує 13 таких катерів, два з них у складі Чорноморського флоту).

ТТХ десантного катера “Тайпан” від ДПЦК

Як відзначили в ДПЦК, коментуючи можливості своєї розробки, “Тайпан”, за побажаннями представників ВМС України, зробили вдвічі більш швидким за радянський аналог – 24 вузли проти 11,5 вузлів у катерів проєкту 1176.


Хоч новий катер не набагато довший за «Сватове» (30 метрів проти 24,5) він чи не у тричі більший за тоннажністю (276 тонн проти 107,3 тонни). Відповідно транспортні можливості “Тайпану” теж набагато більші – можливість перевезення 2-3 одиниць бронетехніки або до 150 морпіхів проти однієї одиниці важкої бронетехніки (чи двох невеликих ББМ 4х4) або 20 морських піхотинців у ДК проєкту 1176.

Десантний катер «Сватове» під час навчань з підрозділом 88-го батальйону морської піхоти

Також катер, на відміну від радянського попередника, передбачає оснащення його озброєнням – двома бойовими модулями з великокаліберними кулеметами 12,7 мм та двома кулеметами такого ж калібру з ручним керуванням.

Представники ДПЦК зауважили, що катери проєкту “Тайпан” конструктивно досить прості й при замовленні легко та швидко можуть бути побудовані на українських верфях (наприклад “Нібулон” або “Океан”). До того ж вони порівняно недорогі – за приблизною попередньою оцінкою вартість серійного катера складе $7-10 млн.

Владислав Христофоров

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )

Что делать с российскими переселенцами после деоккупации Крыма

Что делать с российскими переселенцами после деоккупации Крыма

Для Украины важно вынести вопрос российских поселенцев на международный уровень, поскольку оккупация Крыма давно уже вышла за рамки чисто украинской…
Не Зеленским единым…

Не Зеленским единым…

У ОПЗЖ есть ключевая задача – бить по всему, что было условием для сотрудничества с цивилизованным миром