Proect Contro
Ви тут:  / Політика / Україна має стати центром формування армій поневолених народів Росії

Україна має стати центром формування армій поневолених народів Росії

Новітня російська імперія розпадеться на шматки, якщо Київ підтримає та очолить боротьбу поневолених націй сходу Європи та півночі Азії за створення незалежних держав

В України немає іншого виходу, окрім як очолити та організувати національно-визвольну боротьбу народів, загарбаних Російською імперією.

Про це заявив директор аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”, боєць 5-го окремого штурмового полку ЗСУ Юрій Сиротюк “Мамай” під час онлайн-дискусії “Крихка імперія та постросійський простір” у Міжнародний день корінних народів світу.

“Найбільшою помилкою політологів, політиків, військових є думати про те, що Україна здатна повернутися до стану перед 24 лютого 2022 року, і що це приведе до якоїсь геополітичної рівноваги, – зазначив колишній нардеп-“свободівець” Сиротюк. – Маятник настільки сильно хитнувся вбік, що ми не зможемо повернутися в стабільну ситуацію… Для того, щоб перемогти цього Голіафа – одного Давида буде замало. Давидів має бути багато. Тому єдиний шанс України – це бути прапором, об’єднавчим, організаційним, навіть керівним центром національно-визвольних змагань поневолених Росією народів. Бо Україна показує, що це можливо, але й Україна має продемонструвати шлях”.

Військовий нагадав, що наприкінці липня народна депутатка Оксана Савчук зареєструвала проєкт Декларації про надання незалежності поневоленим Московією народам і країнам. Цей документ потребує негайного ухвалення та реалізації, вважає Юрій Сиротюк.

“Україна сьогодні є прикладом для всіх поневолених Росією народів, прикладом того, що нація, яка була зрабована, яку фізично знищували Голодоморами, репресіями, над якою проводили жахливі експерименти щодо впливу на її ідентичність, історію якої намагались знищити – нині достатньо ефективно бореться з колишньою імперією, на рівних, має величезні шанси перемогти і врешті-решт переможе”, – наголосив Мамай.

Він додав, що Путін відкрив скриньку Пандори, проголосивши принцип “права народів на самовизначення” як обґрунтування своєї агресії проти України. Очільник Кремля хоче таким чином відірвати від України землі, де живуть етнічні росіяни. Натомість у нас є шанси зробити так, щоб на місці самої Росії з’явилися нові незалежні держави. Перш за все, для цього треба гарантувати майбутнім борцям за незалежність на російських національних окраїнах повну підтримку, зокрема військову, наголошує директор НАЦ “Українські студії стратегічних досліджень”.“Українська влада мала б приступити вже зараз до формування добровольчих підрозділів з усіх без винятку народностей, які проживають на території Російської Федерації. Ми мали б невідкладно формувати якісь подібні підрозділи до тих, які мають чеченці чи білоруси – з представників інших поневолених Росією націй і народів. Нехай це буде одне відділення, нехай вони складатимуться з однієї людини,


але з них на території України мають формуватися прообрази майбутніх національних армій народів і націй, підкорених нині Росією”,

– вважає Сиротюк.

Українці також мусять допомогти поневоленим націям РФ сформувати власну ідеологію національно-визвольної боротьби, без якої жодне повстання не матиме успіху. Так само, як у 1990-х роках ми долучились до створення ідеології білоруського націоналізму, нагадав Юрій Сиротюк.

“Ми дуже тішились, коли були свідками того, як палає російська авіабаза в Криму. Але так мають палати національні окраїни по всій Росії. І не від HIMARS’ів – а від їхньої національно-визвольної боротьби, від їхньої протиімперської боротьби. І це треба робити саме зараз, саме у цей час, коли Росія всі свої сили відволікла на Україну”.

Юрій Сиротюк. Фото з ФБ

Контекст

Законопроєкт, зареєстрований у Верховній Раді народною депутаткою Оксаною Савчук, передбачає визнання Московії колонізаторською імперією, що постала шляхом загарбання чужих народів і територій. Також закликає розділити територію РФ на незалежні національні держави.

“Настав час свободи для народів Ідель-Уралу, Карелії, Північного Кавказу, Сибіру й Далекого Сходу, козацьких земель та інших досі поневолених московією народів, зокрема й тих, що, як білоруський народ, потрапили в колоніальну залежність у ХХІ столітті. Московська колоніальна імперія мусить бути знищена, а поневолені нею народи звільнені!”, – проголошується у документі.

За даними BBC, на російсько-українській війні загинуло найбільше представників Дагестану та Бурятії. Найменше шансів потрапити на фронт – у жителів Москви.

На початку серпня російські ЗМІ повідомили про формування понад 40 “національних батальйонів” у регіонах РФ для війни проти України. На думку деяких експертів, так Кремль хоче позбутися активних представників національних меншин, які могли б у майбутньому взяти участь у національно-визвольній боротьбі проти Росії.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )