Proect Contro
Ви тут:  / Політика / В Україні запроваджують іспит на отримання громадянства: Рада зробила перший крок

В Україні запроваджують іспит на отримання громадянства: Рада зробила перший крок

Верховна Рада 18 жовтня ухвалила в першому читанні закон, який передбачає запровадження іспиту на отримання громадянства України

Йдеться про іспити з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою.

Про повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Свої голоси в першому читанні за Закон №7606 «Про внесення змін до Законів України «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України віддали 309 народних обранців.

ак, якщо парламент остаточно ухвалить закон (у другому читанні), то документом запроваджується як умова прийняття до громадянства України – знання основ Конституції України та історії України.

Тобто охочі отримати громадянство будуть зобов’язані протягом двох років від моменту прийняття до громадянства України скласти іспити з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою, а також подати документи про складання таких іспитів.


Отримання громадянства України

У липні президент Володимир Зеленський розглянув петицію про обов’язковість іспиту для отримання громадянства України та доручив прем’єрові Денису Шмигалю опрацювати питання іспиту з української мови.

Через кілька днів голова уряду повідомив, що Кабмін підготує законопроєкти про проходження іспиту для отримання українського громадянства.

В Україні вже навіть створена мережа центрів, які проводять тестування щодо достатнього рівня знання української мови, поінформував у липні міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

Джерело

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )