Proect Contro
Ви тут:  / Політика / ОДКБ кінець

ОДКБ кінець

ОДКБ кінець

Не сьогодні і не завтра, але кінець

Саміт Шанхайської організації співробітництва в Узбекистані це всім показав. Головним гравцем в Центральній Азії став Китай. Визнання Путіна, що в Китая є “занепокоєність та питання” щодо його війни з Україною, здивувало всіх. Китай починає ставитися до Росії з презирством, відносини з Росією охолоджуються.

На стратегічному рівні вони і далі будуть говорити про партнерство, але допомагати Китай не буде. Скажемо чесно: повний програш Путіна Китаю невигідний. Але раніше Кремль був для Китая партнером, хоч і молодшим. Тепер він став васалом. Росія хотіла стати незамінним для всіх глобальним гравцем, а стає периферійною невдахою.


І справа не тільки в тому, що Путіна тепер не зустрічають біля літака, хоча це багато про що говорить. Тепер він буде дивитися на Китай знизу догори. В якийсь момент Захід та Китай можуть домовитися замінити Путіна і страх цього тепер завжди буде його доганяти. І все це завдяки Україні.

На фото очільники держав, які беруть участь у саміті Шанхайської організації співробітництва в Узбекистані, провели неформальну бесіду.

Не складно зауважити, що в центрі уваги перебуває президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Достатньо розкуто поводить себе поруч із турецьким лідером президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Pavlo Klimkin

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені ( * )